podatek

Doradztwo podatkowe Myślibórz

zachodniopomorskie

Oto drugi z części artykułów dotyczących zmian w polskim niemal w 2019 roku. Prawnicy winni stanowić zainteresowani, gdyż zmiany dotyczą wielu sfer życia społecznego, ekonomii, biznesu, finansów oraz ochrony zdrowia i wiedze. Na co warto zwrócić szczególną uwagę?

Doradztwo podatkowe Biały Bór

Nowości w rozporządzeniu w 2019 roku!

aasa dla biznesu
aasa dla biznesu

Opodatkowanie bitcoinów

Bitcoiny to same z najczęściej używanych walut internetowych. Zajmują się one wielkim zainteresowaniem. Niestety od stycznia 2019 roku zmieniły się diametralnie prawdy ich opodatkowania. Ministerstwo Finansów chciało skutecznie uatrakcyjnić rynek wirtualnych walut w Polsce. Eksperci są zgodni, co do ostatniego, że większość kolei jest zła.

Ustawa e-PIT

Nowa usługa e-PIT sprawia, że niekonieczne będzie teraz składanie corocznych deklaracji w Urzędzie Skarbowym. Obecnie w początkowym roku spośród ostatniego uproszczenia jest skorzystać ponad 4 miliony polaków. Niestety wiele rzeczy będą średni firmy. Korygowanie oświadczenia może ściągać kontrolę.

Zobacz również  pierwsza pożyczka

Nowe zasady kontroli i prowadzenie firmy

Zmiany, które złapały się w uchwale o Krajowej Administracji Skarbowej, wprowadzają pewne zasady kontroli na legitymację. Bardzo szybko będzie skontrolować danego podatnika pod jego nieobecność. Nowelizacja przepisów została już podpisana.

Exit tax a raty

Podatnicy, którzy od bieżącego roku są przenieść swój majątek do zupełnie innego państwa, będą wymagały uiścić podatek o nazwie exit tax. Dla większości pań będzie on liczył 19%. Dodatkowe koszty poniosą również osoby fizyczne, chociaż przepisy Unii Europejskiej tego nie wymagają. Możliwy będzie zwrot podatku oraz podzielenie na części.

Zwrot wpłaconego podatku

Zmieniły się równie zasady płacenia podatku u źródła. Nowelizacja ustawy może urazić jego zwrotu. Każdy obywatel będzie potrzebował wypełnić kilka nowych obowiązków oraz zapewnić dodatkowe, uzupełnione wcześniej dokumenty.

Największym tematem w tym sukcesie może wykazać się skompletowanie i dostarczenie dokumentacji, która zawierać musi certyfikat rezydencji podatnika oraz dokumentację dotyczą wszystkich przelewów bankowych wraz z dokumentacją dotyczącą wypłaty należności.
Wyższe kary fiskusa

Maksymalna kara za przestępstwo skarbowe wynosić będzie 21 milionów złotych. Najniższa kara, dotycząca wykroczenia będzie stanowiła 225 zł. Wzrost kar uzależniony jest z wprowadzeniem wyższego wynagrodzenia. Podczas nakładania kary szanuje się możliwości materialne rodziny oraz status majątkowy.
Sprzedaż samochodu

Warto pamiętać, że sprzedaż samochodu będzie kilka opłacalna dodatkowo. W roku 2019 poprawiłyby się przepisy dotyczące wykorzystywania samochodu na firmę. Niestety będzie odliczyć ich całość w PIT. Niestety dużą stracą także ci przedsiębiorcy, jacy będą zależeli sprzedać samochód lub całą flotę.
Wyższe stawki ZUS

Składniki ZUS dla pań prowadzących kampania gospodarczą mocno wzrosną. Wysokości składek ma wzrosnąć o jakiś 100 zł. Całość przekroczy z pewnością 1300 zł.
Nowa pensja minimalna

Minimalna kwota wynagrodzenia w 2019 roku wyniesie 2250 zł brutto. Na rękę będzie toż właściwie ponad 1600 zł. Minimalna godzinowa wartość to 14,70 brutto. Jest toż nacisk na morze świadczeń, które w roku tym będzie trzeba zwrócić na nowo.

Źródło artykułu Zmiany w prawie w 2019 roku

Doradztwo podatkowe Biały Bór

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments