lekarz, doktor, ginekolog, ciąża, zdrowie

Kiedy lekarza ginekolog może stwierdzić, że jesteśmy w ciąży?

Zdowie i uroda Zdrowa żywność Zdrowie Zdrowie i medycyna Zdrowie i Uroda

Potwierdzenie ciąży u dziewczyn jest często wynikiem przypuszczeń i podejrzeń przyszłej mamy o swoim stanie błogosławionym. Samo zatrzymanie miesiączki nie jest jednak jedynym sygnałem, który wskazywałby ciąże. Lekarze ginekolodzy wykonują także dodatkowe badania ,które umożliwiają potwierdzenie ciąży.


Kiedy lekarz ginekolog może stwierdzić ciąże?

Przyszła mamusia pragnie dowiedzieć się ciąży możliwie jak najszybciej. Jednakże pierwszym znakiem poczęcia jest często brak miesiączki. O ciąży można dowiedzieć się nie wcześniej aniżeli miesiąc dokonaniu zapłodnienia. I dopiero wtedy zalecane jest zrobienie testów ciążowych. W innym razie mogą one nie pokazywać prawdziwego wyniku.

Jeśli jednak chcemy dowiedzieć się o o ciąży trochę wcześniej, możemy wybrać się na wizytę do ginekologa. Lekarz ginekolog zleci badanie krwi w celu oznaczenia ilości hCG. Hormon ten jest wydzielany już 48h od zagnieżdżenia zapłodnionej komórki jajowej.

Niska wartość hCG oznacza, że komórka jajowa nie zagnieździła się albo wystąpiło wczesne poronienie. Natomiast w sytuacji jego za wysokiej wartości możemy mieć do czynienia z zaśniadową ciążą – nieprawidłowym zagnieżdżeniem komórki.

Zanim ginekolog dostanie wyniki naszych badań dokona również badania palpacyjnego. Objawami zapłodnienia może być rozpulchnienie pochwy a ponadto zasinienie i rozpulchnienie szyjki macicy. Może wykonać również dopochwowe badanie USG. Za jego pomocą można stwierdzić ciąże od 4 tygodnia. Pierwsze badanie USG będzie zlecone na 11-14 tydzień ciąży, wtedy to zostanie wyznaczony termin porodu.

zobacz również rodzaje prezerwatyw

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments