Pasażerowie na gapę, czyli jak pozbyć się pasożytów jelitowych

Pasażerowie na gapę, czyli jak pozbyć się pasożytów jelitowych?

Poradnik

Pasażerowie na gapę, czyli jak pozbyć się pasożytów jelitowych?

Jak pozbyć się pasożytów jelitowych?

Nasiona dyni to sprawdzony lek przeciw owsikom, tasiemcom i gliście ludzkiej. Zawierają kukurbitacyny, związki goryczkowe, którym przypisuje się toksyczne działanie paraliżujące układ nerwowy robaków jelitowych. Przyśpieszają też usuwanie pasożytów z organizmu.

Aby pozbyć się pasożytów, powinno się przyjąć jednorazowo sporą dawkę nasion. Można zjadać je bez obawy o objawy uboczne. Kukurbitacyny nie wchłaniają się w układzie pokarmowym człowieka i nie podrażniają śluzówki żołądka i jelit. Pestki dyni są więc bezpieczne nawet dla dzieci.

Jeśli podejrzewasz u siebie lub kogoś z bliskich występowania pasożytów jelitowych, zaopatrz się w świeżą dynię. Dostępne w sklepach jej wysuszone pestki są tylko smakołykiem dla podniebienia. Wpływ odrobaczający mają wyłącznie nasiona świeże.

Przepis:

150-200 gram. świeżych, obranych z twardych łupinek nasion dyni rozrób z wodą na papkę, dodaj nieco spirytusu owocowego. Przyjmuj na czczo w dwóch porcjach co 30 minut. Po dwóch lub trzech godzinach wypij 30 gram. oleju rycynowego. Dla pewności powtórz kurację po dwóch, trzech dniach.

Choroby pasożytnicze przez długi czas mogą nie dawać żadnych objawów. Dopiero w stadium zaawansowanym pojawiają się bóle głowy i brzucha, ogólne osłabienie, bezsenność, nadmierna pobudliwość, wilczy apetyt lub brak apetytu, pokrzywki i inne wysypki skórne, nudności, wymioty, biegunka, spadek masy ciała, niekiedy anemia. W przypadku wędrującej glisty ludzkiej- dojść może dodatkowo zapalenie oskrzeli, a nawet płuc. Owsików- zaczerwienienie skóry i świąd okolicy odbytu. Infekcję potwierdza badanie kału, przy owsikach wymaz okołoodbytowy.

Przepisy na pozbycie się z organizmu glisty ludzkiej:

1) Olejek tymiankowy. Zażywaj od trzech do czterech razy dziennie po pięć kropli na kostce cukru.

2) Napar tymiankowy. Łyżeczkę ziela zaparz w szklance wrzątku. Pij dwa razy dziennie.

3) Rycyna z komosą. Połącz 1,2 gram olejku z komosy, 30 gram. oleju rycynowego, 10 ml alliostabilu (wyciąg z czosnku), 100 ml wody destylowanej, dwie krople olejku mięty pieprzowej. Przyjmuj rano na czczo trzy dni według schematu: trzy razy w odstępach godzinnych po dwie łyżeczki.

4) Miód z borówką. Łyżeczkę proszku z korzenia omanu, kwiatu wrotyczu oraz borówki czernicy utrzyj z łyżką miodu. Zjedz na czczo.

5) Marchew. Jeden kilogram tartej surowej marchwi usuwa glisty w dobę.

Pierwotniak Giardia lamblia to najczęstszy pasożyt jelit.

Oprócz typowych objawów ze strony układu pokarmowego wywołać może okresowe krótkotrwałe gorączki z ogólnym złym samopoczuciem i obniżeniem ciśnienia tętniczego krwi oraz wysypki alergiczne.

Przepis na pozbycie się lambli:

1) Odwar z szałwią. Wymieszaj po 30 gram. ziela piołunu i tymianku, liścia szałwii i orzecha włoskiego, kłącza tataraku. Łyżkę mieszanki zalej szklanką wrzątku, zagotuj. Pij trzy razy dziennie między posiłkami przez 10 dni. Potem 3 tygodnie po pół szklanki.

2) Pierzówka. Rozpuść 30 gram. pieprzu długiego w 100 ml czystej wódki. Pij mały kieliszek dziennie.

Artykuł powstał dzięki portalowi tabletki na powiększenie biustu

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments