W jakim celu Po co stomatolog dentysta zatruwa zęba?

Po co stomatolog zatruwa zęba?

Wszystkie

Jeszcze do niedawna procedura zatrucia zęba była często przeprowadzana podczas leczenia kanałowego. Dzisiaj zatruwanie zęba nie jest już wymagane do przeprowadzenia takiego leczenia.

Po co stomatolog zatruwa zęba?

W niektórych przypadkach zatrucie zęba jest wymagane do przeprowadzenia endodoncji. Gdy nerw zakażony jest głównym źródłem bólu, stomatolog otwiera komorę zęba i przeprowadza dewitalizację, czyli potocznie zatrucia. Wprowadzenie specjalnej do komory zębowej powoduje obumarcie nerwów i tym samym zniwelowanie ogniska bólowego.

Kiedy zatruwa się ząb?

Ząb powinno się zatruć, aby pacjent nie odczuwał bólu podczas oczyszczania kanału. W sytuacji, gdy nerw zęba jest już całkowicie martwy, zatrucie jednakże nie jest konieczne.

Dewitalizacja to procedura, którą wykonuje się przy oczyszczaniu kanału, gdy pacjent nadal odczuwa ból. Jeżeli znieczulenie nie daje odpowiednich rezultatów do zęba wprowadza się trutkę. Zatrucie może być przeprowadzone również, gdy pacjent z jakichś względów obawia się zwykłego znieczulenia. Częstokroć wybiera się ten sposób uśmierzenia bólu u dzieci, których zęby wymagają leczenia kanałowego.

Bezpieczeństwo

Do zatrucia zęba stosowany jest paraformaldehyd. Jest to substancja toksyczna i nieprzyjazna dla ludzkiego organizmu. W sytuacji należycie przeprowadzonego zabiegu ten związek chemiczny nie powinien posiadać wpływu na pozostałe części ciała. Jednak w badaniach przeprowadzonych na pacjentach obecność paraformaldehydu jest widoczna w nerkach, płucach, węzłach chłonnych i mózgu. Szczególnie niebezpieczna jest sytuacja, gdy trutka ta wypadnie z wnętrza zęba i przedostanie się do układu pokarmowego.https://www.ionicwhite.pl/

 

Zobacz jak można wybielić zęby bez dentysty ionic white

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments