lekarz, ginekolog, ciąża, zdrowie

W jaki sposób lekarz ginekolog sprawdza ciążę?

Zdrowie Zdrowie i medycyna Zdrowie i Uroda

Z chwilą, kiedy kobieta potwierdzi u lekarza ginekologa swój błogosławiony stan, ma możliwość wejść pod jego opiekę. Kontrolowanie przebiegu ciąży gwarantuje bezpieczeństwo matce i nienarodzonemu jeszcze dziecku.


Jak ginekolog sprawdza ciążę?

Im szybciej znajdziesz się pod opieką lekarza ginekologa tym dla Ciebie lepiej. Dlatego, jeżeli przypuszczasz, że jesteś w ciąży nie powinnaś zwlekać z wizytą u ginekologa. Po potwierdzeniu ciąży – przez USG – lekarz ginekolog kieruje pacjentkę na wszystkie potrzebne dodatkowe badania. Wśród takich badań znajdują się:
* oznaczenie czynnika Rh, które umożliwia wykluczyć u kobiety konflikt serologiczny,
* morfologia krwi i badanie moczu,
* stężenie cukru we krwi,
* przeciwciała odpornościowe,
* cytologia,
* badanie czystości pochwy,
* badanie w kierunku toksoplazmozy,
* badanie w kierunku różyczki,
* badanie HIV i HCV,
* określenie czynnika WR.

Podczas pierwszego trymestru ciąży bardzo ważne są regularne wizyty u lekarza i badania, które pozwalają sprawdzić, czy zarodek rozwija się prawidłowo. Wśród tych, które mama musi obowiązkowo wykonać znajdują się:
* badanie krwi,
* badanie moczu,
* cytologia i badanie bakteriologiczne,
* badanie na przeciwciała anty-D.

Po skończeniu 20 tygodniu ciąży należy zrobić testy na cukrzycę ciążową, która jeśli jest nieleczona prowadzić może do uszkodzenia płodu. W przypadku jej stwierdzenia matka obowiązkowo musi być pod opieką ginekologa i diabetologa. Po 40 tygodniu ciąży mama powinna dodatkowo wykonać badanie KTG. Przed planowanym terminem porodu robi się także badanie USG. Po 41 tygodniu ciąży matka może otrzymać skierowanie od lekarza do pozostania w szpitalu do czasu porodu.

zobacz koniecznie temat tabletki na powiększenie biustu

0 0 votes
daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments