Poczta kurier Barlinek zamów online

zachodniopomorskie

Z powodu wzrastającego rytmu życia i większej popularności płatności online, coraz chętniej korzystamy z usług firm przewozowych. Dostępne na rynku oferty zachęcają nas małymi cenami i błyskawicznymi terminami dostarczenia. Wysyłanie przesyłek z Poczta kurier Pyrzyce może być bardzo proste i naprawdę może ułatwić nasze życie. Co należy wiedzieć o wysyłaniu przesyłek kurierem? Jakie będą dobre strony takiego rozwiązania? Oraz jakie pomyłki popełniamy przy wysyłaniu przesyłek?

Poczta kurier Pyrzyce

Małe przesyłki

zamów kuriera

Najczęściej wysyłane przesyłki, to takie o niewielkich gabarytach. Chociaż dostarczenie ich własnoręcznie na pocztę może nie jest, aż tak trudne, jednak możliwość odbioru ich z naszego domu przez pracownika firmy kurierskiej sporo upraszcza. Oszczędzamy przy okazji czas i swoje nerwy, bo stanie w kolejkach na poczcie nigdy nie jest przyjemne. Nadanie małej paczki to jedynie kilka etapów, w pierwszej kolejności należy złożyć zamówienie na kuriera, zabezpieczyć przesyłkę zgodnie z wymaganiami a następnie zaczekać aż Poczta kurier Pyrzyce zjawi się pod naszym mieszkaniem.

Firma kurierska miasto może odebrać od nas paczkę nawet tego samego dnia, jeśli zrobiliśmy zamówienie w godzinach rannych, lub dnia kolejnego. Będzie mieć to znaczenie szczególnie gdy zależy nam na doręczeniu przesyłki gdzieś na czas. Najczęściej moment dowiezienia przesyłki wynosi 24 godziny w kolejnym dniu pracującym.

Wysyłka hurtowa

Jeśli jesteśmy małym przedsiębiorcą i wysyłamy wiele paczek w ciągu miesiąca możemy skorzystać z opcji przesyłek hurtowych z firma kurierska miasto. Pozwoli to okroić ilość papierów. Ponadto mamy wtedy możliwość otrzymania faktury zbiorczej na koniec miesiąca.

Przy pakowaniu tylu paczek z pewnością dostrzeżemy też korzyści z odbierania ich przez kuriera prosto z naszego mieszkania. Dostarczenie ich każdorazowo do placówki pocztowej zajęło by dużo czasu i wymagało od nas siły, szczególnie gdypaczki dużo ważą. Dodatkowo cena przesyłek hurtowych będzie mniejsza aniżeli płatność za każdą z przesyłek oddzielnie. Jeśli potrzebujemy wysyłać znaczące ilości przesyłek dobrze jest skorzystać z opcji przesyłek hurtowych.

Wysyłka palet

A co wtedy, gdy pakunek który potrzebujemy przesłać zajmuje bardzo dużo przestrzeni i dużo waży? Rozsądnym rozwiązaniem może być nadanie go na palecie. Firma kurierska miasto umożliwia nam przewóz towaru do 500 kg. Wysłanie palety nie różni się zbytnio od wysłania normalnej przesyłki. Również musimy złożyć zamówienie, zabezpieczyć paczkę oraz ułatwić kurierowi odebranie. Z racji na rozmiary paczki musimy zapewnić podjazd dla samochodu ciężarowego do miejsca przechowywania palety.

Dobrze pamiętać, że kalkulując wysokość przesyłki i wagę musimy wziąć pod uwagę paletę. Standardowa euro-paleta waży około 25 kg i ma w przybliżeniu 15 cm wysokości. Dodatkowo drewniane palety będą zmienić swoją wagę pod wpływem wilgoci, w związku z tym najlepiej nie zbliżać się do granicznej wagi paczki. Dobierając paletę na której nadamy towar, sprawdźmy czy będzie ona w nieuszkodzonym stanie. Nadgniła paleta nie może stanowić właściwego zabezpieczenia i przedmioty na niej mogą ucierpieć. Jeśli okaże się, że paleta nie była odpowiednia w momencie wydania paczki, możemy mieć trudności z otrzymaniem zwrotu za straty.

Generalne zasady przygotowywania przesyłek

Każda firma kurierska miasto miewa swoje wewnętrzne wymagania dotyczące rozmiarów, zabezpieczeń przesyłek i kontaktu z kurierem. Dlatego dobrze jest przeanalizować je przed złożeniem zamówienia. Kluczową rzeczą przy pakowaniu przesyłki jest wystarczające jej zabezpieczenie. Jest to uzależnione od zawartości przesyłki i jej rozmiarów. W przypadku palet najczęściej wystarczy owinięcie jej folią lub umocowanie towaru odpowiednimi pasami. Małe przesyłki z delikatną zawartością będą potrzebowały wypełnienia, które będzie amortyzowało ewentualne drgania. Oczywiście Poczta kurier Pyrzyce stara się by wszystkie paczki były transportowane z uwagą, jednak należy pamiętać, że podczas przewozu nasza przesyłka może się obracać a nawet być przygnieciona przez pozostałe pakunki.

Inną rzeczą o której wiele osób zapomina jest wygenerowanie listu przewozowego. Poczta kurier Pyrzyce odbierając przesyłkę musi też ten list przewozowy dostać ,więc jeśli nie wygenerowaliśmy go wcześniej, musimy to zrobić podczas kurier już czeka. Tym samym wydłużamy czas odbioru przesyłki i w skali całego dnia, może zdarzyć się, że pracownik firmy kurierskiej nie zdoła do kogoś przybyć. Dlatego dobrze jest pomyśleć nie tylko o sobie, ale także o pozostałych chcących skorzystać z oferty Poczta kurier Pyrzyce .

Zobacz również poczta Kurier

0 0 votes
daj ocenę